Geleceği görebilseydiniz?-Flashforward-

2 dakika 17 saniyeliğine herkesin dünyası durur ve herkes geleceği görür. Aynı zaman, aynı gelecek, duran dünya, yıkım ve hayal kırıklıkları. İşte Flashforward (ff) adlı dizi bu nokta üzerine kurulu. Neden 2 dakika 17 saniye? Neden herkes gelecekteki aynı noktayı görüyor? Tüm bu soruların yanıtı ise henüz ikinci bölümü yayınlanan dizi için sır. Bir Lost vari heyecan uyandıran dizinin karakterleri ise şunlar:

Flashforward ekibi

Flashforward ekibi

Aaron Stark: Mark Benford’un yakın arkadaşı ve destekçisi, kızını Afganistan’da kaybetmiş bir teknisyen.

Bryce Varley: Olivia Benford’un asistan doktoru.

Demetri Noh: FBI ajanı, Mark Benford’un ortağı

Janis Hawk: FBI ajanı

Olivia Benford: Mark Benford’un eşi, doktor, bir kız çocuğu annesi

Stanford Wedeck: Mark Benford ve diğer ajanların müdürü

Nicole Kirby: 19 yaşında öğrenci, Mark ve Olivia’nın kızlarının bakıcısı, Aaron Stark’ın kızı ile çocukluk arkadaşı

Mark Benford:  FBI ajanı, Olivia Benford’un eşi, bir kız babası, parlak bir zekaya sahip biri.

Bölümler yayınlandıkça dizi hakkında bilgilendirmeye devam edeceğim.

Poster ve fotoğraflar için:  http://www.spoilersguide.com/flash-forward/promo-pictures-poster/

Bölüm 2’den kısa kısa

Bölüm adında satranca gönderme var ve sıranın beyazda olduğunu belirtiyor. ( Beyaz genelde iyiliğin ve umudun sembolüdür)

Giriş sorusu: O görüntüleri gördüğümden beri savaş veriyorum. Hayatımızı günü gününe yaşamamız gerekir diyorlar. Ama geleceğin nefesini ensemde hissederken bunu nasıl yapabilirim?

– 2 dakika 17 saniyeliğine stadyumda bayılmayan bir kişi vardı. Bu kişi D. Gibbons’u tanıyor olabilir.  Bebek fabrikasındaki patlamaya sebep olmuş olabilir.

-Olivia gelecekte gördüğü erkek ile tanıştı.Bu erkeğin adı Lloyd Simcoe. Aralarındaki konuşmada Lloyd’un oğlunun otistik olduğu ve eşinin bayılma sırasında vefat ettiği belli oldu.

-Olivia’nın kızı Charlie gelecekte Lloyd’un otistik oğlu Dylan’ı gördü. Dylan’da büyük olasılıkla Charlie’yi görmüştü.

-“Paralel gelecek” ya da “olası gelecek”  konusuna gönderme yapıldı. ( MarkAma bu sıçramalar, başka geleceğe açılan bir pencereyse? OliviaYa olası bir geleceği görmüşsek? Uyarı gibi.)

-D. Gibbons isimi Mark’ın gördüğü gelecekte ofisindeki duvarında yazıyordu. Didi Gibbons kahramanlarımız ile tanıştı. Gibbons’un gördüğü gelecekte bir güvercin ( ya da  Pigeon kenti)  konusunda biriyle tartışığı görülmekte idi ve kahramanlarımızı tanıyor olabilirdi. D. Gibbons olay sırasında bayılmamıştı ve telefonda stadyumdaki kişi ile görüşüyordu. Ayrıca Mark kızıyla konuşmasında Gibbons’un kötü biri olabileceğini öğrendi

-Mark ve Demetri eski bir bebek fabrikasında biriyle karşılaştılar ve  o kişi “Musibetin geleceğini gören ıstırabını iki kere yaşar.” dedi ve bir patlama oldu. Bu patlama sonucunda Mark’ın duvarındaki yanmış bebek fotoğrafı çekilmiş oldu. Patlamadan sonra bir  satranç taşı ( beyaz vezir) ve bir cep telefonu bulundu.  Ayrıca gelecekte bir felaket yaşanacağına dair bir ipucu belirdi.

-Müdür Stanford, gelecekte, Rafalski isimli bir adamı,  tuvalette boğulurken suni tenenffüs ile kurtardı

-Janis gelecekte hamile idi ( kızı olacak)  ve sarışın bir bayan ultrason ile bebeğine bakıyordu. Janis onu bulmak için,  siteye mesaj gönderdi.

-Demetri de nasıl öldüğünü öğrenmek ( kesin değil )  içi siteye mesaj gönderdi. Demetri 15 Mart 2010’da öleceğini öğrendi. ( Bir bayan telefonda söyledi) (Geleceğinde ne olduğunu göremeyen Demetri’nin, aynı durumda olan polisin ölmesi sonucu, ölme ihtimali kuvvetlendi.)

Not: Yorumlar ve konuşma alıntıları dr jivago altyazısına göre yapılmıştır.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=804775&title=lostun-turk-yildizi-doctor-jivago

Reklamlar