Flashforward-5. bölüm

Bölüm Adı: Gimme Some Truth- Bana gerçekleri ver (ya da) Bana gerçeklerden bahset.

Beyaz saray

Açılış: Ekip Washington’dadır. Ekibimizin arabasına uzak doğulu birileri çarpar ve uzak doğulular arabaya roket atarla saldırırlar. Flashforward yazısı çıkar ve bu olaydan 39 saat öncesine döneriz.

para ön yüzpara arka yüzEkibimiz yalan makinesine bağlanarak gelecekte gördüklerini anlatırlar. Mark gördüklerini anlatmadan önce elinde  bir jeton( bozukluk) vardır. Bir tarafında “7 years” diğer tarafında da “keep coming back” yazmaktadır.  Ajan Vreede’nin gelecekte gecenin 10’unda işten çıktığını öğrendik. Mark da gelecekte ne gördüğünü anlattı. Mark gelecekte gördüğü adamları tanımamaktadır.

Aaron ile Mark telefonda konuşurlarken Aaron Mark’a alkolikler toplantısına katılabileceğini söyledi. Bunu Olivia duydu. Olivia ile Aaron, Mark hakkında konuştular ve Mark’ın, Olivia’nın gelecekte ne gördüğünü Aaron’a söylediğini öğrendik. Aaron, Olivia’nın Mark’a güvenmesi gerektiğini söyledi.

şehir

Wedeck, bir kişi ile basketbol oynuyordu ve araştırma için kaynak istiyordu.  Bu kişi Amerika başkanıydı. Başkan artık bu bayılma olayını araştıracak bir merkezin olması gerektiğini düşünmekteydi. Başkan geleceğinde önemli bir olayın olduğunu görmüştü. Başkan Wedeck’e kabine üyeliği teklif etti

Janis karate kursunda bir erkeğin çıkma teklifini reddetti. Çünkü Janis eşcinseldir. Bir restoran sahibi bayanla çıkmaktadır.( Adı Maya)  Bu bayan gelecekte alyans taktığını görmüştür. Bu bayan ayrıca  Janis’in mozaikteki yazısından hamile olduğunu öğrendi. Tartıştılar ve Janis, Maya’dan ayrıldı.

KuleJanis ofise gelince Somali’deki karga ölümleri ile ilgili bir flash disk aldı ve bu konuyu araştırmaya başladı.  Araştırmalarında işaret kulesi gibi bir yapıya rastladılar. ( Yer: Wajid-Somali)

celementeBasına kapalı yapılan senato oturumunda farklı kurumlar bayılmalar ile ilgili kendi teorilerini dile getirdiler. Ara verildiğinde senatoya başkanlık eden Joyce Celemente ile Wedeck konuştular ve Joyce, Wedeck’e 6 yıl önce bir kadına yaptıkları ile ilgili bir soru sordu. Clemente’nin altı ay sonra başkan olacağını gördüğünü öğrendik. Aradan sonra Wedeck yaptıklarını oturumda anlattı. Fakat Clemente işi yokuşa sürdü ve Mark’a soru sormak üzere toplantıyı erteledi. Daha sonra Mark öngörüsünü anlattı ve Mark’ın sadece gelecekle ilgili 30sn’lik bir anısı olduğunu öğrendik. Çünkü Mark gelecekteki anında alkollüydü. Clemente’nin olayı iyice sarpa sardırmasından sıkılan Wedeck oturumu terk etti.  Oturum bittiğinde Mark, Janis’ten bir telefon aldı. Janis , Wajid adlı yerde çekilen uydu fotoğraflarını anlattı.Mark'ın geleceği

Renee ve başkanWedeck, Renee adlı bayanı görmeye gitti. Bu bayandan aldığı bir fotoğrafı başkana verdi. Bu fotoğrafta başkan ve Renee vardı. Wedeck bu fotoğrafla şantaj yaparak başkanın parasal kaynağı kendilerine vermelerini istedi. Daha sonra başkan bir yere telefon açarak bir sorunu olduğunu ve karşıdaki kişinin bununla ilgilenmesi gerektiğini söyledi.  Başkan Clemente’nin evet demesi için onu başkan yardımcılığına aday gösterdi

Araba plaka

Wedeck ile Mark barda neden olayının tamamını hatırlayamadığı konusunda tartıştılar ve Mark sarhoş olduğunu itiraf etti. Mark ve diğer elamanlar bardan çıktıktan sonra onlara saldırdılar ve Mark bu sırada Janis ile konuşuyordu. O anda Janis’ e de uzak doğulu adamlar saldırdı. Janis iki adamı öldürdü ama karnından yaralandı. Ekiptekiler uzak doğulular ile çatıştılar ve iki kişiyi öldürdüler.

Olivia’ ya bir mesaj geldi ve mesajda Mark’ın öngörüsünde içtiği yazıyordu.

Reklamlar