Flashforward-6. bölüm

Bölüm adı: Scary Monsters and Super Creeps (Korkunç Canavarlar ve Aşırı Korkular)

-Resimlerin büyük haller için üzerine tıklayınız-

Simon ve bayanAçılış: Bir tren, bir adam ve bir kadın. Adam flashforwardların neden olduğunu bildiğini iddia etmekte. Kadın ona inanmamakta. Adam aslın Kuantum fiziği alanında dahi. Kuantum süperpozisyonu, Schrödinger’in kedisi ve çift yarık deneyi (1. Kaynak) (2. Kaynak). hakkında cezbedici konuşmalar. Janis’ yaşayacak mı? Gözlemci kim? Kedi karar verebilir mi? Sonra Flashforward yazısı çıkar.

Simon'un öldürdüğü adam

Trendeki Adam Simon’dur ve gelecekte birini öldürdüğünü görmüştür. Bu  durumdan da tatmin olmuştur. Simon, tren Lloyd’u görmek için binmiştir. Lloyd ile Simon ve bir grup kişi bir deney yapmışlardır ve bu deney flashforward ile ilgilidir.

Olivia, Janis’i ameliyat eder ve daha sonra Mark’ı merak ettiği için telefonla onu arar. On mesaj bırakır. Daha sonra Mark, Olivia’nın yanına gelir. Olivia ekibe Janis’in iyileşeceğini söyler. Mark, saldırıyı Olivia’ya anlatır. Wedeck ve Mark barış çubuğu tüttürürler. Janis uyanır ve bilinci yerindedir. Fakat ilerleyen saatlerde Janis’in durumu kötüleşir ve tekrar ameliyata alınır. Ameliyat sonrasında Janis hamile olamayacağına üzülür. Sebebi ise gördüğü geleceğidir.

Mark'ın gelecekte gördüğünü sandığı damlar

Kanguru

 

 

 

 

 

Mark, Aaron ve Mark’ın kızı Charlie cadılar bayramı için çeşitli kılıklara girerler ve o  sırada ünlü kangurumuzu görürler. Daha sonra Mark flashforwardında gördüğü adamlara benzer adamları sokakta görür. Mark adamları bir mezarlığa kadar kovalar. Birini yakalar, maskeyi sorar ama her yerden alınabileceğini öğrenir. Bu sırada telefonu çalar. Arayan Nicole’dür.

Cadılar bayramı- Dylan

Dylan ve babası Lloyd eve gitme konusunda tartışırlar. Dylan eve gitme konusunda isteksizdir. Bu sırada içeri Bryce  girer ve bu günün cadılar bayramı olduğunu söyler. Lloyd da köstüm almak için çıkar. Dylan’a bir kostüm alır ama Dylan bunu pek beğenmez. Daha sonra Lloyd,  Dylan’a yiyecek bir şeyler getirir, fakat Dylan odasında yoktur.

Dövmeli adam

Lloyd, Dylan’ı aramaya başlar. Dylan eve gitmek için hastaneden kaçmıştır.Bir otobüse biner ve burada Dylan’a boynunda dövme olan bir adam yardım eder. Bir eve ulaşır. Bu ev Banford ailesinin evidir. Evde Nicole vardır ve Mark’ı arar. Mark gelir ve Dylan ile konuşur. Dylan geleceğinde Charlie’nin bu evin onun da evi olduğunu söylediğini görmüştür. Evin adresini de geleceğinde gördüğü için bilmektedir. Charlie ve Dylan birbirilerini tanımaktadır. Lloyd oğlunu almak için eve gelir ve Mark ile tanışır. Lloyd evi geleceğinde gördüğü için hatırlar(!) Tam bu sırada Olivia da eve gelir. Olivia’nın sesinden gelecekteki kadın olduğunu anlar Lloyd. Mark, gergin bir konuşmadan sonra Lloyd’u evden kovar.  Mark ve Olivia bu konuda tartışırlar. Mark geleceğinde içki içtiğini itiraf eder. Ayrılma sinyalleri gelir.

Mavi El-1Mavi el-2

 

 

 

 

 

Demetri ve Al olayı araştırmak için ekibin haberi olmadan işe koyulurlar. Otopsiye giderler. Ama adamlar hakkında hiç bilgi yoktur. Fakat bir adamın üzerinde “mavi bir el” görürler. Bu el Mark’ın panosunda yer almaktadır ve Baltimore ile ilişkisi vardır. Önce Baltimore Sokağı seçeneğini değerlendirirler.

Panodaki mavi el

Mavi El-3

Bu sokağın girişindeki bir tabelada el işaretini görürler. Bu işaretten yola çıkarak bir eve ulaşırlar. Evde mavi elli cesetler bulurlar. Al evde bir kimlik bulur bu kimlik geleceğinde gördüğü Rutherford dosyası ile alakalıdır.

Rutherford-2Rutherford