Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?-Animasyon

Yönetmen : Chris Sanders Dean Deblois

Seslendirenler : Jay Baruchel (Hiccup) , Gerard Butler (Stoick) , America Ferrera (Astrid) , Craig Ferguson (Gobber) , Jonah Hill (Snotlout) , Christopher Mintz-Plasse (Fishlegs) , Kristen Wiig (Ruffnut) , T.J. Miller (Tuffnut)

Konu: Hikaye, ejderhalarla savaşmanın yaşam biçimi olduğu Berk adasında yaşayan bir Vikingli delikanlının çevresinde geçer. Kabul töreni yaklaşmaktadır, bu onun kendini kabilesine ve babasına kanıtlamak için tek şansıdır. Ancak sonradan arkadaş olacağı yaralı bir ejderhayla karşılaşınca, tüm dünyası alt üst olur.

İmdb notu: 8.2

Animasyon filmlerinin gittikçe kalitesinin ne kadar da arttığı gözler önünde. Bunu destekleyecek önemli filmlerden biri de bu film. Harika görüntüler ile iyi bütünleştirilmiş bir senaryo var elde.  Bu yüzden sadece çocukların değil gençlerin ve yetişkinlerin de seyredeceği bir film çıkıyor ortaya. Film kendini kanıtlamaya çalışan Vikingli “Hıçkıdık” etrafında şekilleniyor. Hıçkıdık köyüne saldıran ejderhalardan birini yaralaması ve onunla dost olarak köyü kurtarması filmde ana tema. Alt okumalarda  ise dostluk, kendin olabilmek ve fedakarlık karşımıza çıkıyor.  Bence herkesin seyetmesi gereken eğlenceli bir film.Ayrıca Türkçe seslendirmesi oldukça güzel yapılmış. İyi seyirler.

Kaynaklar: http://www.beyazperde.com/film/5025/arama/Ejderhani-Nasil-Egitirsin

http://www.imdb.com/title/tt0892769/

Reklamlar