Çılgın Hırsız-Despicable Me

Animasyon,İMDB: 7,5  Beyazperde: 8,3

Yönetmen: Pierre Coffin, Chris Renaud

Yazanlar: Ken Daurio, Sergio Pablos, Cinco Paul

İnternet Adresi: http://www.despicableme.com/

Konu: Renk renk çiçeklerle çevrili, güleryüzlü komşuluk ilişkilerinin sürdüğü banliyöde, bu yaşantıyı bozacak bir sır saklıdır. Banliyönün en bakımsız ve çirkin evinde yaşayan Gru, küçük köleleri ile birlikte dünyanın kaderini değiştirecek bir plan yapmaktadır. Gru, dünyanın uydusu Ay’ı çalmaya karar vermiştir. Fakat üç küçük kız Gru’nun hayata bakış açısını değiştirecektir.

Ek bilgi: 95 dakika uzunluğundaki “Çılgın Hırsız”, “Buz Devri”, “Buz Devri 2” ve “Horton”un Sorumlu Yapımcısı Chris Meledandri’nin en yeni filmi. 69 milyon dolarlık bir yapım bütçesiyle gerçekleştirilen ve  dünya sinema hasılatı her geçen gün 600 milyon dolara doğru yaklaşan “Çılgın Hırsız”ın ikinci bölümü de hazırlanıyor.

Değerlendirme: Oldukça eğlenceli bir film Çılgın Hırsız. Çocukluğunda annesi tarafından pek de önemsenmemiş ola n Gru’nun hikayesi. Gru bize süper bir kötü olarak tanıtılıyor ama filmin hemen başında ona ısınıyor ve komik buluyoruz. Aslında Gru oldukça iyi biri. Zaten bunu da yetimhanede kalan üç küçük kız sayesinde anlıyoruz. Hikaye örgüsü oldukça güzel olan filmde aile kavramına vurgu yapılıyor. Yer yer sadece büyüklerin anlayacağı espirilerin olduğu filmde küçüklerin de eğleneceği ortada. Filmin bir diğer önemli unsuru da Minion karakterler. Sarı renkli, kimi tek gözlü bu karakterler filme dinamizm katıyorlar. Kısacası film hiç sıkılmadan izlenecek bir film. Hem büyükler hem de küçükler için. Türkçe seslendirmesi de harika….

http://www.beyazperde.com/film/5173/arama/Cilgin-Hirsiz

http://www.beyazperde.com/fragman/5173

http://www.beyazperde.com/sinekritikdetay.asp?id=2260

Reklamlar