Sevdiğim animasyon filmler

Tür : Animasyon / Aile
Gösterim Tarihi : 3 Eylül 2010
Yönetmen : Pierre Coffin Chris Renaud
Senaryo : Ken Daurio , Sergio Pablos
Yapım : 2010, ABD
Rengarenk çiçeklerle çevrili olan ve çok iyi komşuluk ilişkilerinin yer aldığı bir banliyö de bu yaşantıya balta vuracak bir sır saklıdır. Banliyödeki en bakımsız ve en kötü evde yaşamakta olan Gru ismindeki birisi küçük köleleri sayesinde dünyanın kaderi ile oynamaya karar verir planı ise dünyanın uydusu olan Ay’ı ele geçirmektir. Margo Edith ve Agnes ismindeki üç yetim çocuk ise Gru da hiç kimsenin fark edemediği şeyi farkeder onların gözünde o bir baba adayıdır.Ek bilgi: 95 dakika uzunluğundaki “Çılgın Hırsız”, “Buz Devri”, “Buz Devri 2” ve “Horton”un Sorumlu Yapımcısı Chris Meledandri’nin en yeni filmi. 69 milyon dolarlık bir yapım bütçesiyle gerçekleştirilen ve  dünya sinema hasılatı her geçen gün 600 milyon dolara doğru yaklaşan “Çılgın Hırsız”ın ikinci bölümü de hazırlanıyor.

Tür : Fantastik / Komedi / Animasyon / Aile
Gösterim Tarihi : 14 Ocak 2011
Yönetmen : Tom McGrath
Senaryo : Alan J. Schoolcraft , Brent Simons
Müzik : Charlene Ann Huang
Yapım : 2010, ABD , 96 dk.
“Megazeka”, dünyanın gelmiş geçmiş en zeki süper kötü kahramanıdır ve en az başarılı olanı. Yıllar boyu akla gelebilecek her yolu deneyerek Metro City’yi ele geçirmeye çalışır. Her girişimi, “Metro Man” olarak bilinen pelerinli süper kahraman yüzünden başarısızlıkla sonuçlanır. Metro Man yenilmez bir kahramandır, ta ki bir gün Megazeka’nın beceriksizce uygulamaya koyduğu şeytani planlarından biriyle mücadele ederken, onun tarafından öldürülene dek…
O andan sonra Megazeka’nın hayatta hiçbir amacı kalmamıştır. Süper kahramansız bir Süper kötü kahraman olmanın hiçbir anlamı yoktur. Hayattaki en büyük isteğini elde etmenin, başına gelebilecek en kötü şey olduğunu anlar. Megazeka bu tekdüzelikten kurtulmanın tek yolunun kendine rakip, yeni bir kahraman yaratmak olduğuna karar verir. “Titan” adlı bu kahraman, Metro Man’den çok daha büyük, çok daha iyi ve çok daha güçlü olacağına söz verir. Ama Titan’ın kötü adam olmanın iyi adam olmaktan çok daha eğlenceli olduğunu düşünmeye başlaması pek de uzun sürmez. Titan, dünyaya hükmetmek değil onu yok etmek ister. Artık Megazeka bir yol ayrımındadır: Kendi yarattığı şeytani yaratığı yenebilecek midir? Dünyanın en zeki adamı, bu defa da zekice bir karar verebilecek midir? Bu kötü ruh, kendi hikayesinin kahramanı olabilecek midir?

Tür:Aile, Animasyon, Komedi, Macera
Yönetmen:Karey Kirkpatrick, Tim Johnson
Senaryo:Karey Kirkpatrick, Len Blum, David Hoselton, Lorne Cameron
Senaryo (Kitap):Karey Kirkpatrick, Len Blum
Yapımcı:Bonnie Arnold
Görüntü Yönetmeni:Craig Ring
Müzik:Rupert Gregson Williams
Süre:1 saat 23 dk
Gösterim Tarihi: 25 Ağustos 2006 (Türkiye)

2006 yılının en başarılı animasyonlarından biri olan Orman Çetesi filminde kahramanlarımız Kaplumbağa Verne ve arkadaşları kış uykusuna yatarlar ancak uyandıklarında ilginç bir manzara ile karşılaşırlar. Bu insanlar tarafından örülmüş bir çittir. Rakun ise onların aklına girerek çitin öteki tarafına geçmek için ikna etmeye çalışır böylece insanlardan büyük kazançlar elde edeceklerdir.

Yönetmen : Mark Osborne

Senaryo Yazarı : Jonathan Aibel, …

Tür : Animasyon , Aksiyon , Komedi , Aile , Fantastik

Ülke : ABD

Süre : 92 dk.

Tutkulu, irikıyım ve biraz da sakar bir panda olan Po (Jack Black), yaşadığı çevredeki en fanatik kung fu hayranıdır. Ancak ailesine ait makarna restoranında çalışır ve sürekli tıkınırken bu spora pek yatkın sayılmaz. Hiç beklemediği bir anda eski bir kehanetin gereğini yerine getirmek için görevlendirilince Po’nun hayalleri gerçeğe dönüşür. O artık idolleri olarak gördüğü efsanevi Öfkeli Beşli’nin yanında kung fu dünyasına katılmıştır. Kung fu masterı Shifu’nun (Çifte Oscar ödüllü Dustin Hoffman seslendirdi) liderliği altında Öfkeli Beşli’nin beş üyesi Kaplan (Oscar ödüllü Angelina Jolie seslendirdi ), Turna (Emmy ödüllü David Cross seslendirdi), Mantis (Emmy adayı Seth Rogen seslendirdi), Engerek Yılanı (Emmy adayı Lucy Liu seslendirdi) ve Maymun (uluslararası süperstar Jackie Chan seslendirdi) ile yan yana dövüşme fırsatını bulmuştur.
Ancak çok tehlikeli ve intikam duygularıyla dopdolu kar leoparı Tai Lung’un (Emmy ve Altın Küre ödüllü Ian McShane seslendirdi) cezaevinden kaçarak önlerine çıkması üzerine Barış Vadisi halkını yaklaşan tehlikeye karşı savunmak Po’ya kalacaktır. Bir kung fu ustası olma hayalleri gerçeğe dönüşebilecek midir? Aldığı göreve yüreğini koyan Po, çıktığı bu büyük macerada zaafları olarak gördüklerinin aslında kendisi için birer güç kaynağı olduğunu fark edecek ve kısa zamanda unutulmaz bir kahramana dönüşecektir.

Yapım Yılı: 2010

Yönetmen : Chris Sanders, Dean DeBlois, Peter Hastings

Türü : 

3 Boyutlu, Aile, Animasyon, Çocuk, Gizem, Komedi

Cressida Cowell’ın romanından uyarlanan film, iri yarı Vikinglerin ve vahşi ejderhaların efsanevi dünyasında geçiyor. Ejderha savaşının bir yaşam tarzı olduğu Berk adasında yaşayan bir genç, yaralı bir ejderhayla karşılaşır ve dünyası alt üst olur. İkili daha sonra iyi arkadaş olacaktır.

Tür: Aile,  Animasyon,  Biyografi,  Çocuk,  Gençlik,  Komedi,  Macera,  Suç
Yapım: 2010,  2011 ~ ABD,  İngiltere
Yönetmen: John Lasseter,  Brad Lewis
Senaryo: John Lasseter,  Brad Lewis,  Ben Queen,  Dan Fogelman
Yapımcı: John Lasseter,  Pixar Animation Studios,  Denise Ream
Müzik: Michael Giacchino
Süre: 1 saat 52 dk
Gösterim Tarihi: 19 Ağustos 2011

Yıldız yarışçı Şimşek McQueen  ve çekici Mater Arabalar 2’de dünyanın en hızlı arabasını belirlemek için düzenlenen ilk Dünya Grand Prix’inde yarışmak için denizaşırı ülkelere gidince dostluklarını da heyecan verici yeni yerlere götürüyorlar. Fakat şampiyonluğa giden yol Mater’in entrikalı bir maceraya girişmesiyle birlikte çukurlarla, dolambaçlarla ve şamatalı sürprizlerle dolar. Mater kendisini iki arada bir derede bulur: Ya Şimşek McQueen’e bu büyük yarışta yardım edecektir ya da usta İngiliz casusu Finn McRoketve stajyer ajan Holley Shifwel’in yürüttüğü çok gizli görevde yer alacaktır. Mater’in aksiyon dolu macerası onu Japonya ve Avrupa sokaklarında tehlikeli bir kovalamacaya sürükler. Peşinde dostları vardır ve bütün dünya izlemektedir. Bu tempolu eğlencede renkli yeni otomobiller, acımasız kötüler ve uluslararası bir yarış rekabeti var.

Tür:Aile, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantastik, Komedi,  Macera

Yönetmen:Jorge Blanco, Marcos Martínez, Javier Abad

Senaryo:Joe Stillman

Yapımcı:Guy Collins, Michael Ryan, Ignacio Pérez Dolset

Müzik:James Seymour Brett

Filmin Websitesi:www.planet51.com

Süre:1 saat 31 dk

16 yaşındaki LEM Gezegen 51’de, beyza çitlerle çevriili, Amerika’nın 1950’lerdeki masum halini anımsatan bir yerde yaşamaktadır. Korunaklı ve tahmin edilebilir, tekdüze hayatında mutludur ve gününü o bölgedeki gökevini yönetip, hoşlandığı komşusu NEERA ile geçirme hayalleriyle geçirmektedir.

Bir gün, hiç de hesapta yokken, milyonlarca mil uzaklıktan gelen astronot KAPTAN CHARLES ‘CHUCK’ BAKER, uzay gemisini Neera’nın bahçesine indirir, hem de tam aile barbeküsünün ortasına. Etrafındakileri farketmezcesine gemiden iner ve Büyük An’ını açığa vurur. Zafer kazanmışçasına bayrağını diker ve arkasını döndüğü anda…Gezegen 51’in yeşil derili sakinlerinin şaşkınlıkla kendisine baktığını görür.

Yapım : 2008, 2009 ~ ABD
Tür : Animasyon, Bilim Kurgu, Fantastik, Macera, Savaş
Yönetmen : Shane Acker
Senaryo : Shane Acker, Pamela Pettler
Yapımcı :Tim Burton, Timur Bekmambetov, Jim Lemley, Dana Ginsburg
Görüntü Yönetmeni : Fred Warter, Robert St. Pierre
Müzik : Danny Elfman, Deborah Lurie
Süre :1 saat 20 dk
İnsanlar ve makineler arasında yapılan korkunç savaştan sonra dünya tamamen tahrip olmuştur.Bezden yapılan 9 numara bu dünyada var olma çabası verir. Kendisi gibi bezden yapılan ve rakamlarla numaralandırılmış diger bez bebeklerle hayatta kalmaya çalışır. Bu bez bebeklerin en büyük düşmanı metal bir canavardır ve 2 numarayı kaçırıp esir eder. Diğer bez bebekler 2 numarayı kurtarmak için birlik olurlar bu sırada 9 numara öldürücü bir makina olan beyin isimli korkunç makinayı yanlışlıkla aktive eder..