Android tabanlı en iyi oyunlar ve uygulamalar (Cep telefonu ve tabletler için)

Yeni bir tablet pc ya da telefon aldığınızda yapacağınız ilk iş Android tabanlı işletim sistemine alışmak olacak. Bu süre zarfında bazı oyun ve programlara da ihtiyacınız olacak. Ben bu oyun ve programları sziler için derledim. Resmin üzerine tıklayarak  oyun ve programları indirebilirsiniz. Ayrıca kullandığım programlarla ilgili görüşlerimi de belirttim. Zamanla liste güncellenecektir. Sizi pek uğraştırmamak için tüm uygulamaların android market adreslerini verdim. Eğer isterseniz aynı uygulamaları .apk olarak farklı sitelerden de sd kartınıza indirerek kurabilirsiniz. Yorum kısmına sorularınızı yazabilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım….

Kim Milyoner olmak ister?

Menü tasarımı biraz küçük. Yazıları okumak biraz zor oluyor. Oyunda orijinal sesler mevcut. Soruların bazıları yarışmada da çıkan sorulardan. Güncelleme özelliği yok. Yandaki resime tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Facebook için geliştirilmiş Android tabanlı uygulama. Biraz yavaş gibi geldi bana ama şu an pek de alternatif yok gibi veya m.facebook yoluyla da rahatça Facebook’a girebilirsiniz.Resme tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Bir şey demeye gerek var mı? Android sisteminin fenomen oyunu. Sapanla kuş vuranlar bu sefer sapanına da kuş koyarak bir şeyleri vuracaklar. Bağımlılık yapıcı bir oyun. Resime tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz. Ayrıca Angry Birds’in diğer oyunlarını da deneyin….

Oldukça yararlı ve güzel bir Twitter uygulaması. Üstelik oldukça güzel bir masaüstü widgeti de var.  Tavsiye edilir. Resime tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.
Mkv uzantılı ve altyazı destekli bir video player aradığımda denk geldi ve ilaç oldu bana. Oldukça iyi bir video player. Altyazı senkronize etme özelliği de var. Bir çok formatı da desteklemekte. Fakat bazen durdurup farklı uygulamalara geçtikten sonra tekrar videoları açtığımda altyazılarda kaybolmalar oldu. Onun dışında bir problem yaşamadım. Resime tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Android klavyede yazarken Türkçe karakterlerin olmadığını göreceksiniz. İşte bu uygulama bu sorununuzu çözecektir. Buraya tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

İnternete girmeyi özellikle tabletlerde bir zevk haline getiren tarayıcı. Birden fazla sekme açmanıza izin veren bir uygulama. Ayrıca sekmelerin ya da resimlerin üzerine uzun basarak da bunlarla ilgili işlevlere ulaşabiliyorsunuz. Buraya tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

APN Turkey sizin yerinize otomatik olarak Apn ayalarınızı yapan bir program. Böylelikle rahatça internete ya da 0.facebook’a girebiliyorsunuz. Resime tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Bir e-kitap uygulaması. İnternete bağlıyken e-kitap araması yapıp bunları listenize alıyorsunuz. Daha sonra internetiniz yokken bile okuyabiliyorsunuz. Scroll’u biraz hızlı ama Türkçe e-kitap arama seçeneği de olması güzel…Resime tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

“Kim Milyoner Olmak İster?” tarzı bir uygulama. Alan seçimlerine göre yarışabiliyorsunuz. İnternetten güncelleme imkanı mevcut ama ara yüzü bence daha güzel de tasarlanabilirdi. Buraya tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Eğlenerek ve Street Fighter karakteri olarak İngilizce kelime ezberletmeye çalışan bir uygulama. Zaman ayarı mevcut. Skorlarınızı internet üzerinden paylaşabiliyorsunuz. Yazıları biraz daha büyük olmalı bence…Resime tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Bir açıklamaya gerek yok sanırım. Buraya tıklayarak indirip müzik dinleyebilirsiniz…


Zuma oyunun Android versiyonu. Dokunmatik olarak oynamak da oldukça eğlenceli. İyi eğlenceler. Resime tıklayarak indirin ve keyfinize keyif katın ama hızlı olun….

Fotoğraf ve resimlerinize güzel efektler verebileceğiniz iyi bir program. Deneyin. Görün. Resime tıklayın. İndirin…

Oldukça güzel ve eğlenceli bir piyano uygulaması. Dokunmatik olarak oldukça iyi çalışmakta. Üstelik örnek şarkılar ile öğrenme modu da var. İnternetten yeni şarkılar da indirebiliyorsunuz. Resime tıklayın, hemen indirin.

Klasik bir bilardo oyunu. İki kişiyle ya da bilgisayar karşı oynayabilirsiniz. 8 ve 9 top mevcut. Turnuva benzeri bir bölümün olmaması bence eksiklik. İnce ayar yapmak için tuşların olması ise güzel. Resime tıklayıp indirebilirsiniz

,

Programcının Açıklaması:

Bu uygulama ile Kuranı Kerim okuyabilir online hatimlere katılabilirsiniz.Yeni Kuran Player ile istediğiniz yeri tekrar ettirerek ezberlemede kolaylık sağlayabilir. Kuran Playerde sayfayı dinlerken kapak resminin sağ kısmında bulunan tekrar butona basıp tekrar etmeye başlayacakları yeri işaretleyip daha sonra alt kısımda çıkacak 2. buton ile tekrar etmeyi bitirecekleri yeri işaretlediklerinde player sürekli o aralığı tekrarlayarak ezber yapan kardeşlerimize kolaylık sağlayacaktır. Bir diğer özellik ise Ayet arama; ayet ararken isterseniz klavye kullanmak yerine sesli komutta verebilirsiniz. Tv’de veya camide hoca kuran okuyor fakat nereyi okuduğunu bilmiyorsunuz. Arama sayfasını açtığınızda Karşınıza Nerede Aramak istersiniz menüsünden “Latin Harfli Yazılış” seçeneğini seçtikten sonra dinlediğiniz ayetin anlaşılır yazımı kolay sade olan bir iki kelimesini arama kutusuna yazınız. Mesela kulağınıza kolay gelen “vallahu yukaddirul” duydunuz. Bu sorguyu yaptığınızda karşınıza tek ayet çıkacaktır. Müzemmil suresi 20. ayet Hemen başlığa tıklayarak o ayetin bulunduğu sayfaya erişip aynı anda okumaya başlayabilirsiniz.

Programcının Açıklaması:

Bu program Merhum Prof. Dr. İbrahim Canan hocamızın “Kütüb-i Sitte / Hadis-i Şerif Ansiklopedisi” adlı dev eserinden faydalanarak hazırlanmıştır. Hadis veritabanı muhaddis.org sitesinden alınmıştır. Değerli hocamız Kütüb-i Sitte yi oluşturan;

1 – Sahih-i Buhari, 2 – Sahih-i Müslim, 3 – Sünen-i Nesai,  4 – Sünen-i Tirmizi, 5 – Sünen-i Ebu Davud, 6 – Muvatta-ı Malik altı kitaba İbnu Mace’nin “Sünen” adlı kitabını da eklemiştir. Yinelenen hadisler çıkarılarak programa 5972 hadis alınmıştır. Buraya tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz..

Reklamlar