Hey Falan Filan ve Dur Biraz.

Hey falan filan ve dur biraz.

Dursana, durmuşçasına yaşasana. Hey sen oradaki, aradaki, çeksene ellerini ruhumdan. Bir mısrada yazamayacak mıyım? Benim nerede silahım, kalemim; benim nerede kurşunlarım, aşkım. Ay ışığında sevda türküleri gibi hayat, yavaş ve derinden ilerlemekte.Her gün biraz daha sıkı, her gün biraz daha sıkıcı. Bir piyanom olsaydı. Parmak uçlarımda hayata dair anlatılar, kalbimde sana dair kırıklıklar.

Hey sen oradaki falan filan dur biraz. Dur da dursun zaman. Dur da dursun acılarım. Bu, bu bir aşk değil. Burada durmayalım, yolum buradan geçmemekte. Bir kırmızı çizgili atkıda saklı umutlarım. Bir mavi gözde. Gözde bir mavi elbise. En sevilenden, en mavisinden herkes giymekte ama en delisi sevilmekte.

Hey falan filan, anlatsana neden gitmeler, nereye gitmeler. Bak saat oldu bilmem kaç. Bu saatte nereye gitmeler. Önce durmalı ve birkaç şarkı mırıldanmalısın bana. Acılar var tam şuramda, açık bir şuursuzluk. Acılar var tam şurada üstüne basmamalısın. Ne kadar da zor bir sayfayı doldurmak ve gitmeleri anlatmak. Ne kadar da zor insanları dur diyerek durdurmak.

Hey falan filan bir ıslık sesi nasıl yazıya dökülür. Belki durursun o zaman. Müzik ilerlemekte, sazın telleri inlemekte. Acı bir kahve içilmekte. Ağırdan ağıra sigaraya da alışılmakta ama neylersin param yok. Üzgünüm durmuyor işte ellerim, çenem, gözlerim, günahlarım. Herkes gitmek ve kaçmak ve kurtulmak istiyor benden.

Bugün yolda birkaç dev canavar laf attı ezildim kaldım altında. Hani ezip geçmezdi laflar insanı. Hey falan filan dursana. Bir oradan buradan sohbet etsek. Havadan sudan konuşsak. Yalan yanlış birkaç laf etsek ve hep ikilemeler kursak. Ağzımızdan her şey ikili çıksa. Sen ve ….. Olmuyor işte çıkmıyor , gidiyor her şey. Sen, istersen durursun falan filan. Eğer durursan adını hatırlarım. Sana adınla bahsederim. Yazımı tekrar yazarım .

Durmazsan eğer gidecek böyle her şey. Yazım, baharım; aklım, inançlarım; kelimelerim, beyaz sayfalarım;  sen ve her şeyim….. Sevda mıydı adın? Doğru mu hatırladım? Yoksa ayrılık mıydı bu yaşadığım?

 

Reklamlar