2012-2013 AVRUPA YILIN KOMPAKT FOTOĞRAF MAKINESI LENSI

Panasonic LUMIX G X VARIO 12-35mm Lensi yüksek görüntüsü ve üstün özellikleriyle “2012-2013 Avrupa Yılın Kompakt Fotoğraf Makinesi Lensi” seçildi!

Kolay taşınılabilirliği ile LUMIX G X VARIO 12-35mm/F2.8 ASPH./POWER O.I.S., 12-35 mm (35 mm kamera eşdeğeri: 24-70 mm) esnek aralığı ve F2.8 parlaklığıyla öne çıkıyor. Esnek kullanım koşulları sunan bu lens, gün batımı, düşük aydınlatmalı kapalı alan çekimleri veya yaratıcı çekimler gibi birçok günlük kullanım alanına uygundur. Panasonic’in en son optik teknolojilerinin kullanıldığı yüksek performanlı X lens, dokuları ve atmosferi doğal olarak yakalıyor ve mükemmel sonuçlar sunuyor.

Genel Özellikler

Diyagonal İzleme Açısı 84°(Geniş) to 34°(TELE)
Filtre Boyutu φ58mm / 2.3in
Maks. Çap φ67.6mm / 2.7in
Baştan Başa Uzunluk Yaklaşık 73.8mm / 2.9in (lens ucundan lens ağzının tabanına kadar)

Nano Yüzey Kaplama teknolojisi lens yüzeyindeki nano boyutlu yapı ile ekstra-düşük refraktif indeks kaplama uygulayarak tüm ışık aralığında (380nm-780nm) ışık yansımasını dramatik oranda azaltır. Hayalet ve parlama efektlerinden arınmış mükemmel netlikte görüntüler garantilenir.

POWER O.I.S. (Optik Görüntü Sabitleyici), MEGA O.I.S. İle karşılaştırıldığında iki kat daha fazla düzeltme gücü sağlar. Özellikle deklanşöre basarken veya düşük enstantanelerde gece çekimleri yaparken rastlanılan düşük frekanslı sarsıntılarda etkili olur. Bu sayede flaş kullanılmayan iç ve dış mekan çekimlerinde görüntü kalitesi yüksek derecede artar. Daha önce bulanık sonuçlar aldığınız durumlarda artık öndesiniz.

9 grupta 14 lens olarak 4 asferik lens, 1 UED lens ve 1 UHR lensten oluşan yeni lens sistemi, görüntü kalitesini en yüksekte tutarken üstün kompakt boyutlarından da ödün vermiyor. LUMIX G X VARIO 12-35mm/F2.8 ASPH./POWER O.I.S. LUMIX G Mikro Sistem fotoğraf makineleriyle kullanıldığında daha kolay çekim imkanlarını yüksek hassasiyet ve hız ile sunan kontrast AF sisteminin tüm avantajlarını kullanabilir. Daha düşük F değerine sahip hızlı bir lens kullanıldığında AF performansı, faz farkı AF’den oldukça üstündür.

LUMIX G X VARIO 12-35mm/F2.8 ASPH./POWER O.I.S. Video çekimleri için de tavsiye edilir. Video kaydında otomatik odaklama kullanımının yanında sessiz tasarımı lens motorunun sesini azaltır.

Özellikler

Lens Yapısı 9 grupta 14 eleman (4 asferik lens , 1 UED lens, 1 UHR lens)
Vizör Formatı Micro Four Thirds formatı
Nano Yüzey Kaplama Var
Optik Görüntü Sabitleyici Var (POWER O.I.S.)
Odak Uzunluğu f=12-35mm (35mm kamera eşdeğeri 24-70mm)
Diyafram Tipi 7 diyafram ağzı / Dairesel Diyafram
Minimum Diyafram Açıklığı F22
Maksimum Açıklık F2.8
En yakın odaklama mesafesi 0.25m / 0.82ft
Maksimum Büyütme Yaklaşık 0.17x / 0.34x (35mm kamera eşdeğeri)

Diğer Özellikler

Standart Aksesuarlar Lens kapağı, Parasoley, Lens arka kapağı, Lens saklama çantası
Reklamlar